Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Počet vydaných výpisů dosáhl čtyř milionů

Letošní říjen se stal dalším mezníkem v historii systému Czech POINT - v jeho průběhu byl vydán výpis s pořadovým číslem 4 000 000! 

Po třech letech od zahájení pilotního provozu vydal systém Czech POINT celkem čtyři miliony výpisů. Největší zájem je o výpis z rejstříku trestů, další místa v pomyslném žebříčku patří výpisům z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku a centrálního registru řidičů.

V letošním roce (i v celé historii fungování Czech POINTu) je zatím rekordním měsícem březen - v jeho průběhu bylo vydáno 176 000 výpisů, tedy téměř 6000 výpisů denně. Počet vydaných výpisů se v měsíčním srovnání každým rokem zvyšuje: v roce 2007, kdy se s provozem systému započalo, bylo vydáno přes 50 tisíc výpisů, o rok později to již byl téměř milion a v roce 2009 necelý milion a půl. Nyní, na začátku listopadu, je počet vydaných výpisů vyšší než za celý loňský rok! Tyto výsledky jsou dány jak rostoucím počtem kontaktních míst, tak i agend, které je možné prostřednictvím Czech POINTu řešit.

Za poslední rok došlo k nárůstu počtu kontaktních míst o více než dva a půl tisíce. Kromě obecních a krajských úřadů a vybraných pracovišť České pošty jsou pobočky Czech POINTu i na zastupitelských úřadech, v kancelářích Hospodářské komory a v kancelářích notářů.

Agend a aplikací, které Czech POINT nabízí, je nyní 16, tou poslední byla v souvislosti s novelou zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, změna hlášení matričních událostí do centrální evidence obyvatel.

S rozvojem systému Czech POINT se pochopitelně počítá i v následujícím období. Tento rozvoj bude souviset s udržováním součinnosti systémů Czech POINT s Informačním systémem datových schránek, dojde k doplnění funkcionalit v oblasti autorizované konverze, v neposlední řadě budou mít občané možnost univerzálního podání dokumentů na kontaktních místech Czech POINT, kde bude následovat jejich autorizovaná konverze a následné odeslání do datové schránky cílového úřadu.

Další informace najdete na: www.czechpoint.cz.

  

Jiří Reichl
ředitel odboru a tiskový mluvčí

  


5. listopadu 2010

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem