Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Otevírání pobočky Czech POINT v Praze na Letné

Praha, Letná, 14. říjen 2009 

 

Komentář k videu v textové podobě:

Ministr vnitra Ivan Langer spolu s místostarostou městské části Praha 7 Josefem Neubergerem slavnostně otevřeli nové pracoviště Czech POINT v budově Ministerstva vnitra. Fungovat zde začalo také pracoviště odboru azylové a migrační politiky a registr oznámení podle zákona o střetu zájmů.

Ivan Langer: „Když jsme nastoupili na Ministerstvo vnitra na podzim roku 2006, tak jsem si dal závazek proměnit tehdejší ministerstvo strachu na ministerstvo důvěry a otevřít to ministerstvo lidem, tak aby měli jistotu a nejen pocit, že ti lidé, kteří tady pracují, tak jsou zde pro ně a pracují pro ně a aby si to mohli reálně ohmatat. Výsledkem tohoto splněn slibu je pracoviště, které zde dnes otvíráme a které podle mne je jasným důkazem toho, co jsem řekl, že se ministerstvo vnitra otvírá lidem.“

V Praze 7 bylo první pracoviště Czech POINT otevřeno v polovině února tohoto roku na Úřadě MČ Praha 7. A za prvních sedm měsíců funkce vyřídilo více než 2 000 žádostí. Z toho bylo patrné, že právě tato městská část by si další Czech POINT vysloveně zasloužila a lepší adresu než právě v budově Ministerstva vnitra nebylo ani možné najít. Projekt „Vše na jednom místě, tedy projekt Czech POINT je v současné době nejviditelnějším projevem elektronizace veřejné správy. Ta je teď díky Czech POINTu přívětivější k občanům a stále méně je obtěžuje zbytečnými dotazy a úkony.
 

vytisknout  e-mailem