Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oprávnění k výuce středního vzdělávání s maturitní zkouškou

Podmínky oprávnění k výuce v oboru vzdělání 68-42-M/01 "Bezpečnostně právní činnost" podle NV č. 211/2010 Sb. 

Příjem žádostí o uzavření dohody je až do odvolání pozastaven

K zajištění činností vyplývajících z ustanovení přílohy č. 1 oddílu D2 pozn. 7) nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání,
 
Obor vzdělání lze studovat pouze na školách zřizovaných Ministerstvem vnitra nebo školách s oprávněním k výuce podmíněným uzavřením dohody s Ministerstvem vnitra, dále jen školy s oprávněním k výuce.
 v souladu organizačním řádem Ministerstva vnitra, stanovilo Ministerstvo vnitra princip spolupráce se školami s oprávněním k výuce oboru 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost.
Cílem spolupráce je zajištění srovnatelných kompetencí absolventa oboru 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost tak, aby mohl po přijetí do služebního poměru k Policii ČR absolvovat zkrácenou formu základní odborné přípravy (kvalifikační vzdělávání nově nastupujících policistů).
Spolupráce je založena na sjednocení metodické činnosti učitelů odborných obsahových okruhů škol s oprávněním k výuce obor 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost, sjednocení požadavků na hodnocení žáků v průběhu studia a nastavení povinného rámce profilové části maturitní zkoušky. Spolupráce dále zahrnuje další aktivity v oblasti sportovních a odborných činností žáků.
Při posuzování podkladů pro uzavření dohody se přihlíží k oborové jednotnosti školy žadatele a předchozí úspěšné realizaci oboru s maturitní zkouškou (M).
Vzor dohody o spolupráci v oblasti středního vzdělávání s maturitní zkouškou oboru 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost a další související dokumenty jsou zveřejněny dále.
Požadavky na personální zabezpečení a materiální vybavení školy (doc, 38 kB).
 
Vzor dohody (doc, 113 kB).
 
Kontaktní informace:
Ministerstvo vnitra
poštovní schránka 21/OBVV
170 34 Praha 7
telefon: 974 832 746


Odbor bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání, 15.1. 2019

vytisknout  e-mailem