Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Od 27.prosince 2021 dochází ke zpřísnění podmínek pro vstup cizinců do České republiky

Před vstupem do České republiky budou muset cizinci, kteří jsou jinak oprávněni ke vstupu do ČR, disponovat negativním PCR testem, a to i očkované osoby a osoby po prodělaném onemocnění covid-19. Tato povinnost platí pro příjezdy ze všech zemí bez ohledu na míru rizika nákazy. Neočkované osoby nebo osoby, které covid-19 v posledních šesti měsících neprodělaly, pak musí absolvovat další PCR po příjezdu na území České republiky v rozmezí mezi 5.-7. dnem. 

Výjimka z obou nových povinností platí pro osoby očkované posilovací dávkou (booster), pro děti do 12 let a pro děti mezi 12-18 let, které jsou plně očkované (bez boosteru). Další výjimky jsou stanoveny ochranným opatřením.

Silvestrovské oslavy:
Pro období od 30. prosince 2021 do 1. ledna 2022 jsou stanoveny přísnější podmínky pro krátkodobé cesty (do 24 hodin) do České republiky s cílem omezit příjezdy za účelem oslav příchodu nového roku. Pro cesty do ČR v tomto období bude nutné absolvovat PCR test již před příjezdem, výjimku mají pouze osoby očkované třetí posilující dávkou.

Výše uvedené změny neplatí pro občany ČR a cizince trvale nebo dlouhodobě pobývající v ČR, ti se řídí stávajícími pravidly pro vstup. Nadále platí, že při příjezdu hromadným dopravním prostředkem lze před vstupem na území České republiky namísto výsledkem PCR testu disponovat pouze výsledkem antigenního testu a v případě příjezdu individuální dopravou (autem) není testování před příjezdem vyžadováno. Očkovaní se testovat nemusejí.

  


26. prosince 2021

vytisknout  e-mailem