Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jak se dozvím, že bylo o mé žádosti rozhodnuto?

English English

Na veškeré žádosti o povolení k pobytu se uplatňuje konkrétní zákonem stanovená lhůta, viz zde. V případě sledování lhůty u konkrétního řízení je potřeba vždy brát v potaz případná přerušování řízení z důvodu dožádání ze strany MV ČR, kdy je běh lhůty pozastaven.
 
Účastník řízení má právo znát číslo jednací své žádosti, případně požádat pracoviště MV ČR o vydání potvrzení o podání žádosti, na kterém je toto číslo jednací uvedeno.
 
Účastník řízení má díky číslu jednacímu možnost průběžně nahlížet do seznamu povolených žádostí, které jsou pravidelně aktualizována zde. Nalezne zde také instrukce, kdy pracoviště kontaktovat k převzetí průkazu o povolení k pobytu, případně k poskytnutí biometrických údajů. Tento seznam neobsahuje informace o zamítnutých žádostech, neboť v takovém případě vždy obdrží účastník řízení písemné vyrozumění poštou.
 
Podle § 80 odst. 3 správního řádu může žadatel též po marném uplynutí lhůty pro vydání rozhodnutí podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti ve smyslu § 80 správního řádu.
 
V případě žádosti podaných na ZÚ ČR jsou veškeré informace žadateli komunikovány skrze ZÚ, který sám v závislosti na místních podmínkách zvolí nejvhodnější způsob, jak žadatele kontaktovat.

vytisknout  e-mailem