Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

NOVÉ PRÁVNÍ PŘEDPISY (březen – květen 2010)

uvedeny jsou vybrané předpisy, mající vztah k trestnímu právu, k činnosti Policie ČR a orgánů činných v trestním řízení a k souvisejícím otázkám  

č. 25/2010 Sb. - Nařízení vlády o stanovení orgánu státní správy, v němž vojáci z povolání plní služební úkoly obranného charakteru, a o počtu vojáků z povolání v něm

č. 38/2010 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva dopravy č. 223/1995 Sb., o způsobilosti plavidel k provozu na vnitrozemských vodních cestách, ve znění pozdějších předpisů (jde o obsáhlou novelu, kterou se mimo jiné vydávají vzory nejrůznějších osvědčení v dané oblasti)

č. 39/2010 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 522/2006 Sb., o státním odborném dozoru a kontrolách v silniční dopravě (tato vyhláška zapracovává příslušné předpisy Evropských společenství v dané oblasti do našeho právního řádu)

č. 92/2010 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 446/2005 Sb., kterou se stanoví okruh cizinců, kteří mohou pobývat v tranzitním prostoru mezinárodního letiště na území České republiky pouze na základě uděleného letištního víza, ve znění pozdějších předpisů (tato vyhláška zapracovává příslušné předpisy Evropských společenství v dané oblasti do našeho právního řádu)

č.115/2010 Sb. - Vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva financí č. 197/2001 Sb., o způsobu vnějšího označení a odznacích celní správy, vzorech služebních stejnokrojů a zvláštním barevném provedení a označení služebních vozidel celní správy, ve znění pozdějších předpisů (uveřejňuje se vzor služebního průkazu celníka)

 

 

Zpracoval: JUDr. Ludvík Papák
Krajské ředitelství policie
hlavního města Prahy
 

vytisknout  e-mailem