Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nové pracoviště OAMP v Ústí nad Labem

Dne 30.10. 2012 bylo v Ústí nad Labem otevřeno nové pracoviště odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR. V rámci agendy odboru je vyřizována agenda spojená s pobytem cizinců a občanů EU na území České republiky.  

Odbor azylové a migrační politiky tuto agendu převzal v roce 2009 a následně 2011 od Policie ČR v rámci „reformy policie“. Od roku 2011 se odbor snaží zajistit na svých pracovištích důstojné podmínky pro cizince. Důležitým příspěvkem je pak vytvoření moderního úřadu i co do stavu pracoviště, na které musí cizinci i občané EU pravidelně docházet.
 
Právě nové pracoviště v Ústí nad Labem je odrazem této snahy. Cílem je vybudování pracoviště, které má oddělená pracoviště pro občany EU a jejich rodinné příslušníky, neboť z povahy věci jde o naprosto odlišnou právní úpravu. Pro zajištění důstojného čekání na odbavení je pak zásadní zajistit vyhovující prostory pro čekárnu. V čekárně je k dispozici vyvolávací zařízení a televizní obrazovka, která by v blízké budoucnosti měla kromě aktuálních zpráv informovat cizince i formou krátkého animovaného filmu o základních právech a povinnostech na území. V čekárně je zároveň již počítáno s asistencí ze strany nevládního sektoru, který bude moci v prostorách pracoviště působit a pomáhat klientům s tlumočením nebo základní asistencí.
 
V případě Ústí nad Labem věříme, že každý, kdo znal původní naprosto nevyhovující prostory, ocení změnu, která s sebou nese mimo jiné i navýšení počtu přepážek, včetně přepážky s možností nabírání biometrických údajů.
 
V Ústeckém kraji je aktuálně kromě Ústí nad Labem další detašované pracoviště v Chomutově, které by mělo projít obdobnou úpravou v roce 2013.
 
Veškeré aktuální kontaktní údaje lze nalézt na www.mvcr.cz/cizinci v části Kontakty. Těšíme se na další spolupráci a pěvně věříme, že se obdobné změny budou postupně dít i na jiných místech v celé České republice, kde jsou stávající prostory nevyhovující.
Odkazy do noveho okna

f_01

Vchod pro občany třetích zemí (z ulice B... 

Detailní náhled

f_02

Vchod pro občany třetích zemí 

Detailní náhled

f_03

Prostorná čekárna 

Detailní náhled

f_04

Součástí čekárny je i nově instalované v... 

Detailní náhled

f_05

Vyvolávací zařízení 

Detailní náhled

f_06

Koutek, který bude přímo v čekárně slouž... 

Detailní náhled

f_07

Přepážky v oddělení pro občany třetích z... 

Detailní náhled

f_08

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_09

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_10

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_11

Vchod pro občany EU (z Masarykovy ulice) 

Detailní náhled

f_12

Vchod pro občany EU 

Detailní náhled

f_13

Přepážky, které jsou k dispozici občanům... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem