Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Návštěva ministra vnitra České republiky Ivana Langera a místopředsedy Evropské komise Jacquese Barrota ve Washingtonu

Místopředseda Evropské komise a komisař pro oblast spravedlnosti, svobody a bezpečnosti Jacques Barrot a ministr vnitra České republiky Ivan Langer navštíví ve dnech 16. a 17. března 2009 USA. 

"Naším cílem při cestě do USA není vyjednávání, nýbrž výměna a získávání informací. Hlavním smyslem cesty není diskuse o uzavření věznice Guantánamo. Zaměříme se především na vízovou politiku, ochranu hranic a migraci, využití moderních technologií či vzájemnou právní pomoc. V případě Guantánama musíme zjistit, co má americká strana v plánu, jaké jsou jejich záměry, co od nás očekávají, co by si přáli. Teprve potom můžeme dělat nějaká rozhodnutí. Všechny podmínky, stejně jako všechna rizika, musíme pečlivě zvážit," říká ke své cestě do USA ministr vnitra Ivan Langer.

Cílem jejich pracovní cesty je především navázání kontaktů s novou prezidentskou administrativou. Dále se bude hovořit o vzájemných vztazích v oblasti justice a vnitřních věcí, kde je nezbytné určit směr v nadcházejících letech.

Témata diskusí: klíčové otázky bezpečnosti, dlouhodobé priority a také budoucí transatlantické vztahy v oblasti justice a vnitřních věcí. Na seznamu projednávaných bodů budou dále: víza, ochrana hranic a migrace, ochrana údajů a soukromí, využití moderních technologií, vzájemná právní pomoc a vydávání dohod, věznice Guantánamo.

Během své návštěvy se Jacques Barrot a Ivan Langer setkají s ministryní pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitano a s ministrem spravedlnosti Ericem Holderem. Navštíví také další reprezentanty amerického Senátu (senátora Joe Liebermana), Bílého domu a Sněmovny reprezentantů.
 

Tisková konference

Místopředseda Evropské komise, komisař pro oblast spravedlnosti, svobody a bezpečnosti Jacques Barrot a ministr vnitra České republiky Ivan Langer uskuteční v pondělí 16. března v 17:00 (v budově delegace Evropské komise, Washington, 2300 M Street, NW, 1. patro, tiskový sál) stručný tiskový brífink.

K účasti na tiskové konferenci kontaktujte, prosím, Annu Prisco, anna.prisco@ec.europa.eu nebo (202) – 429 6387.

  

Mgr. Markéta Matlochová
tisková mluvčí pro CZ PRES

  


13. března 2009

vytisknout  e-mailem