Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek ministra vnitra Jiří Nováček: Naším cílem je vyexpedovat materiál mimo Vrbětice co nejdříve

Dnes, 27. ledna 2015, se uskutečnilo jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Kroky, které činí Ministerstvo vnitra v souvislosti s odvozem materiálu z Vrbětic, přijeli vysvětlit první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, generální ředitel Hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba a za Policii ČR plk. Miloš Drahoňovský. 

„Na dnešním konstruktivním jednání jsme přítomné seznámili s tím, jak Ministerstvo vnitra postupuje, jak je řízen zásah a jaké jsou úkoly Hasičského záchranného sboru,“ řekl Jiří Nováček a nastínil, v jakém režimu bude odvážen materiál z Vrbětic do Květné. „Resorty vnitra, obrany a životního prostředí navrhnou vládě společně usnesení, jak se bude situace řešit. Naším cílem samozřejmě je, aby byl nebezpečný materiál co nejdříve vyexpedován mimo areál Vrbětic.

 

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický ocenil přístup státu i dnešní jednání. Na něm bylo vyjasněno několik sporných bodů, např. záležitost státní kontroly ve Vrběticích a Květné a rámcový harmonogram odvozu materiálu. Netolický věří, že díky konzultacím, které probíhají, se situace z Vrbětic už nebude opakovat, a to ani v případě naskladněné munice v Květné.

Jeho slova potvrdil i brig. gen. Drahoslav Ryba: „Hasičský záchranný sbor dělá vše pro to, aby eliminoval případná rizika jak ve Vrběticích, tak v Květné.

Přepravovaný materiál z Vrbětic a trasu bude monitorovat Policie ČR.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem