Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na pomoc Izraeli poskytne Ministerstvo vnitra více než 8 milionů korun

Ministr vnitra Milan Chovanec spolu s generálním ředitelem HZS ČR genmjr. Drahoslavem Rybou dnes, 17. 1. 2017, podepsali se zástupci Židovského národního fondu Memorandum o spolupráci při předcházení a likvidaci mimořádných událostí. Jednou z forem spolupráce pak bude i poskytnutí daru ve výši 8,1 milionů Kč na nákup cisternové automobilové stříkačky. Poskytnutí daru na svém posledním zasedání schválila vláda. 

Chceme i nadále prohlubovat spolupráci s Izraelem, který je naším tradičním partnerem v bezpečnostních projektech. Dnes jsme podepsali memorandum a rozšířili tak spolupráci o další oblast. Jsem rád, že prostřednictvím fondu můžeme podpořit i další projekty, které se zaměřují také na obnovu krajiny poničené mimořádnými událostmi. Stejně tak podporuji myšlenku výsadby Českého lesa, který v Izraeli za české pomoci postupně vzniká,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. „Prostřednictvím memoranda například poskytneme Židovskému národnímu fondu více než 8 milionů korun na nákup požárního vybavení,“ dodal ministr. Cílem memoranda je rozvíjet spolupráci v oblasti výměny informací a zkušeností při zvládání mimořádných událostí, pomoc v oblasti vybavení a techniky nebo například monitorování mimořádných události a hodnocení jejich následků.

Židovský národní fond svou činnost zaměřuje například na realizaci zemědělských projektů, včetně zavodňování, ale především na vysazování stromů a zalesňování. Kromě lesníků pracuje v řadách fondu i mnoho hasičů, kteří byli zapojeni do zdolávání loňských velmi rozsáhlých požárů. Prostřednictvím daru tak Česká republika pomůže zlepšit jejich materiální vybavení, které není v současné době na příliš dobré úrovni.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

Jednání

Jednání 

Detailní náhled

Skupinové foto

Skupinové foto 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem