Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se v Praze sešel se zástupci romských organizací

Ministr vnitra Milan Chovanec se dnes, 11. listopadu 2016, sešel se zástupci romských organizací. Hlavním tématem jednání byla žádost o objektivní prošetření postupů Policie ČR v případě úmrtí muže v Žatci dne 18. října 2016. Zástupci Policie ČR si převzali další podněty k tomuto případu. 

„Ani já ani policejní prezident ani nikdo další nemůže získávat informace z živé kauzy. Nicméně případ budu sledovat a o totéž jsem požádal policejního prezidenta,“ sdělil ministr vnitra Milan Chovanec.

Obě strany dále jednaly o prohloubení spolupráce na preventivních programech vztahujících se na romskou národnostní menšinu a nastavení pravidelné komunikace.

„Romské organizace si určí své zástupce, kteří budou pravidelně komunikovat s Ministerstvem vnitra a spolupodílet se na přípravě preventivních programů,“ dodal Milan Chovanec.

Jednání se zúčastnili ministr vnitra Milan Chovanec, náměstek policejního prezidenta Milan Černek, poradce ministra vnitra Zdeněk Laube, předseda Celostátní asociace sociálně zodpovědných romských spolků a podnikatelů v ČR Marcel Ščuka, předseda Unie Olašských Romů Josef Stojka a dále Vladimír Hamouz, Martin Bajger a Jan Čonka.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem