Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Radek John se ujal úřadu a představil nové náměstky

Premiér Petr Nečas dnes uvedl do úřadu ministra vnitra Radka Johna. Při symbolickém předávání ministerstva vyslovil premiér přesvědčení, že i přes plánované škrty v rozpočtu bude Radek John dobrým ministrem, a popřál mu hodně štěstí. 

Ministr vnitra Radek John podotkl, že jemu svěřený resort bude muset v příštím roce ušetřit 5 miliard korun a v souvislosti s plánovanými úsporami dostanou stávající velitelé a vedoucí pracovníci úkol, aby našli způsoby, jak ušetřit. "Chceme zavést prvky projektového řízení a na jejich základě najít prostor pro snižování nákladů. Najdeme taková opatření, aby se změny dotkly co nejméně policistů v přímém výkonu služby a také těch zařazených do celostátních útvarů," řekl Radek John.

"Pakliže někteří z vedoucích pracovníků budou tvrdit, že u nich ušetřit nejde, předvedeme jim, že ano. Jejich místa však v těchto případech budou muset obsadit manažeři, kteří uspořit dokáží," dodal ministr vnitra.

Prvním úkolem nového ministra vnitra a jeho týmu je připravit rozpočet resortu na rok 2011 a také personální audit ministerstva. "Proto bych rád všechny požádal o klid na práci. V polovině srpna hodláme představit další kroky v celém ministerstvu a návrh rozpočtu na příští rok," dodal Radek John.

Ministr vnitra po svém jmenování prezidentem republiky Václavem Klausem provedl organizační změny ve vedení ministerstva. V nejbližších dnech jmenuje nové náměstky, jejichž jména byla projednána v trojkoalici. Ministr vnitra Radek John sestavil nový tým s cílem, aby ministerstvo vnitra bylo politicky nestranné. Nové vedení ministerstva vnitra garantuje, že bezpečnostní sbory v jeho gesci budou oproštěny od všech politických tlaků.
 

Noví náměstci ministra vnitra:

  • Jaroslav Salivar - první náměstek pro vnitřní bezpečnost,
  • Martin Barták - náměstek pro mezinárodní vztahy,
  • Michal Moroz - náměstek pro strategie a programové řízení,
  • Miroslav Zahálka - náměstek ministra vnitra pro informatiku a státní tajemník,
  • František Vavera - náměstek pro veřejnou správu a archivnictví.

Stávající náměstkyně pro ekonomiku a provoz Světlana Kubíková zůstává ve své funkci.
 

  

Pavel Novák
zástupce ředitelky odboru tisku a tiskové mluvčí

  


13. července 2010

Odkazy do noveho okna

Radek John

Radek John 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem