Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Radek John rozhodl o zrušení financování projektu Národního centra pro krizovou připravenost a výcvik složek IZS

Ministr vnitra Radek John o zrušení financování projektu z prostředků Evropské unie rozhodl v souvislosti s ekonomickou realitou rozpočtu ministerstva na další roky. Dalším důvodem pro toto rozhodnutí je fakt, že jde o velmi komplikovaný a velký projekt, u kterého by mohlo existovat riziko, že by finanční prostředky nemusely být vyčerpány v souladu s pravidly Evropské unie včas. To ale neznamená, že projekt, jehož cílem je vznik Akademie HZS ČR, nepovažuje za kvalitní a potřebný. 

"V tuto chvíli musíme realizovat projekty, které mají vyšší celospolečenskou prioritu a jejichž výběr je v souladu s ekonomickou realitou, ve které se momentálně nacházíme. Projekty musí být také v souladu s cíli, které máme naplňovat v dané oblasti využití prostředků Evropské unie," řekl ministr vnitra Radek John.

Česká republika tedy o plánované prostředky z Evropské unie rozhodně nepřijde. Budou vynaloženy například na financování nákupu hasičské techniky, která bude využívána pro prevenci a při krizových situacích. Peníze budou dále využity na nákup lokalizačních a záznamových zařízení pro Policie ČR či na jiné typy projektů, které zefektivní činnosti všech složek Integrovaného záchranného systému.

Toto rozhodnutí neznamená, že Ministerstvo vnitra na projekt vytvoření Národního centra pro krizovou připravenost a výcvik složek Integrovaného záchranného systému zcela rezignovalo. Myšlenky na vytvoření centra, jehož součástí by měl být i výcvikový polygon pro Integrovaný záchranný systém, se ministerstvo nevzdává. Bude se snažit nalézt jiný způsob a jiné prostředky, jak tento projekt v budoucnu realizovat.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


25. listopadu 2010

vytisknout  e-mailem