Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec: Reforma veřejné správy může proběhnout jen na základě dohody s obcemi

V pátek 27. června 2014 jednal ministr vnitra Milan Chovanec společně s prvním náměstkem pro vnitřní bezpečnost Janem Sixtou a náměstkyní pro veřejnou správu a legislativu Adrianou Krnáčovou se zástupci Svazu měst a obcí u příležitosti setkání pracovní skupiny k dokončení reformy veřejné správy. 

Již třetí setkání zástupců resortu s delegací starostů a dalších zástupců měst a obcí se soustředilo především na bezpečnostní témata, fungování České pošty a reformu veřejné správy.
 
„Nad rámec již dohodnutých posil jednáme pro příští rok o příchodu dalších policistů, kteří by posílili přímý výkon služby v problematických lokalitách i speciální policejní útvary například pro boj s drogovou kriminalitou“, deklaroval Milan Chovanec zástupcům Svazu měst a obcí odhodlání ministerstva k efektivnějšímu boji nejen proti organizovanému zločinu, ale i proti drobné kriminalitě, která občanům ztěžuje život nejvíce.
 
Ministr vnitra dále zopakoval zájem resortu na zachování pobočkové sítě České pošty i snahu do budoucna tuto instituci přeměnit v moderně fungující společnost, která by vykonávala ve větší míře i bankovní služby nebo IT služby pro stát. Potvrdil rovněž zástupcům měst a obcí záměr zajistit po dohodě s Ministerstvem financí pro poštu finanční kompenzace za vykonávanou veřejnou službu.
 
Zástupci ministerstva vnitra rovněž s představiteli Svazu měst a obcí diskutovali problematiku modernizace a rozvoje veřejné správy, včetně několika klíčových zákonů. „Chceme, abyste byli připomínkovým místem pro naše rozhodování, ministerstvo by nemělo obce šikanovat, ale kooperovat s nimi,“ zdůraznil ministr vnitra Milan Chovanec a dodal: „Reforma veřejné správy může proběhnout jen na základě shody všech zúčastněných na její podobě.“
   
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem