Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec navštívil krajské ředitelství pražské policie. Zajímal se o bezpečnostní situaci v metropoli

Ministr vnitra Milan Chovanec navštívil dnes, v úterý 22. července 2014, spolu s policejním prezidentem plk. Tomášem Tuhým krajské ředitelství policie hlavního města Prahy. Ministr se sešel s novým krajským ředitelem plk. Luďkem Procházkou. 

Milan Chovanec se na krajském ředitelství zajímal, jak policie v hlavním městě funguje a jaká opatření využívá k zajištění bezpečnosti v centru města. „S plukovníkem Procházkou jsme se dohodli, že první konkrétní výsledky bezpečnostních opatření a akcí v centru bychom chtěli mít na konci prázdnin,“ řekl po návštěvě ministr Chovanec. Krajský ředitel ministra ujistil, že se pražská policie na bezpečnost v ulicích centra města i v dalších oblastech dlouhodobě zaměřuje. Jak v centru Prahy, tak i v okrajových částech probíhají pravidelné bezpečnostní akce, v nichž bude policie i nadále pokračovat. Plk. Procházka také dodal, že se na těchto opatřeních podílejí nejen policisté z obvodních oddělení, ale i policisté speciálních pořádkových útvarů.
 
Ministr se během návštěvy na pražském krajském ředitelství účastnil i porady prvního náměstka policejního prezidenta plk. Martina Vondráška s náměstky pro vnější službu všech 14 krajských ředitelství. Hlavním tématem porady byla bezpečnost na fotbalových stadionech. Tři dny před startem nového ročníku fotbalové ligy ministr účastníkům porady opět připomněl, že za bezpečnost na stadionech primárně odpovídá vlastník stadionu a fotbalový klub. „Policie nebude na stadionech suplovat pořadatelskou službu ani trhat lístky. Role, kterou policie 100% plní, je zajištění bezpečnosti v ulicích,“ uvedl na poradě ministr Chovanec s tím, že očekává, že v novém ročníku si budou své povinnosti pořadatele plnit jak kluby, tak Fotbalová asociace ČR.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem