Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec na závěr své pracovní návštěvy Chorvatska navštívil české policisty v Omiši

Na závěr pracovní návštěvy Chorvatska a Kosova navštívil v sobotu 12. července 2014 ministr vnitra Milan Chovanec společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým v doprovodu chorvatských kolegů, ministra vnitra Ranka Ostojiće a chorvatského policejního prezidenta Vlada Dominiće, české policisty sloužící na policejní stanici v oblíbeném turistickém letovisku Omiš. 

Omiš je jednou z destinací, do níž každoročně směřuje velké množství našich turistů. „Čeští policisté v Chorvatsku každoročně pomohou stovkám lidí,“ řekl k úloze policistů ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že Češi tvoří čtvrtou nejpočetnější skupinu turistů, která k Jadranu jezdí. Ročně se jedná o zhruba 600 000 lidí.
 
Velmi pozitivně také hodnotí práci českých policistů v Omiši jejich chorvatští kolegové. "Jsem s Čechy spokojený. Ani problémy s českými turisty tady moc nejsou. Považujeme je za bezproblémové," zdůraznil chorvatský policejní prezident Vlado Dominič. 
 
Čeští policisté v Omiši pomáhají našim turistům například při dopravních nehodách nebo ztrátě cestovních dokladů. „Naši policisté zde odvádějí dobrou práci a jsou pro české turisty velkým přínosem při řešení problémů, které se na dovolené mohou přihodit,“ uzavřel Milan Chovanec.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem