Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec: Na začátku příštího týdne může mít policie svého prezidenta

Dva uchazeči – příslušníci zařazení v 11. tarifní třídě – podali v rámci nabídkového řízení žádost o převedení na služební místo policejního prezidenta. Ministr vnitra Milan Chovanec dnes jmenoval odbornou komisi, která posoudí kvalifikační předpoklady a případně mu doporučí jednoho z kandidátů ke jmenování. 

Sedmičlennou komisi povede můj 1. náměstek Jan Sixta a bude složená ze zástupců odborů a odborníků z Ministerstva vnitra. Jsem rád, že účastí v komisi a svým názorem na koncepci rozvoje policie, kterou uchazeči předložili, přispěje doposud nejdéle sloužící policejní prezident. Pokud mi odborná komise jednoznačně doporučí jednoho z kandidátů ke jmenování, nebudu váhat ani minutu. Je velmi pravděpodobné, že policie bude mít příští týden policejního prezidenta s nezpochybnitelným mandátem,“ řekl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že s ohledem na neveřejnost řízení, kterou ukládá zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, nebude do ukončení řízení zveřejňovat jména kandidátů na policejního prezidenta.

Pokud ministr vnitra nevybere z uchazečů v 11. tarifní třídě, vyhlásí standardní výběrové řízení, do kterého se podle zákona mohou přihlásit příslušníci v 10. tarifní třídě splňující další kvalifikační kritéria.

 

Mgr. Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem