Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Chovanec během návštěvy Libereckého kraje řešil boj proti drogám či stavbu hasičské stanice

Problematika výroby a distribuce drog, situace u policistů a hasičů byla hlavní témata středeční návštěvy ministra vnitra Milana Chovance v Libereckém kraji. Ministr tak pokračuje ve svých cestách po krajích, které přiléhají k Německu a trápí je drogová kriminalita. Kromě debat s policisty a hasiči se zde také setkává s představiteli samosprávy a diskutuje s nimi o jejich problémech. 

„Liberecký kraj je unikátní v tom, že přiléhá jak k Německu, tak i k Polsku. Z Polska se dováží látky na výrobu drog a ty se pak vyváží do Německa. Velké množství drog končí také přímo na území České republiky. Zvyšuje se i záchyt řidičů pod vlivem návykových látek, zvyšuje se počet lidí, kteří si drogy aplikují,“ upozornil během návštěvy Chovanec s tím, že se jedná o problém, který bude stát razantně řešit. Na konec června plánuje setkání se saským ministrem vnitra, se kterým bude pokračovat v jednáních o prevenci drogové kriminality.
 
Ministr ocenil, že krajský policejní ředitel plk. Vladislav Husák vyčlenil na boj s drogami speciální skupinu policistů. Zároveň ministr dodal, že Liberecký kraj posílí o 36 policistů.
 
Se zástupci hasičů ministr diskutoval mimo jiné o situaci v Doksech, které jsou především v létě díky lokalitě Máchova jezera cílovou destinací tisíců návštěvníků, a chybí zde velmi potřebná hasičská stanice. „Chtěli bychom tady postavit novou hasičskou stanici, která bude obsazena zhruba šestnácti lidmi,“ řekl ministr a pokračoval: „Na její stavbu se pokusíme získat finanční prostředky z Evropské unie v rámci příštího plánovacího období.“
 
Starosty ministr ujistil, že v letošním roce nedojde bez dohody s nimi k žádnému uzavření pobočky České pošty. „Česká pošta je poslední instancí ve veřejném prostoru a měla by tam zůstat,“ dodal.
 
Na cestě doprovázeli ministra policejní prezident plk. Tomáš Tuhý a generální ředitel hasičů brig. gen. Drahoslav Ryba.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem