Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra zřídilo speciální protikorupční linku pro cizince

Zvláštní protikorupční telefonní linku pro cizince pobývající na území ČR zřídil odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. 

Linka bude sloužit k oznamování veškerých forem korupčního jednání, se kterými se cizinci setkají, např. při vyřizování pobytových agend.

Ministerstvo vnitra tímto krokem realizuje další opatření v boji proti korupci.

"Zřízení linky je špatná zpráva pro ty, kteří se chtějí na cizincích obohacovat. Nyní mají zastání, Ministerstvo vnitra bude všechny tyto případy nekompromisně řešit," řekl ministr vnitra Radek John.

Protikorupční linka bude fungovat na telefonním čísle 974 847 704, její provoz bude zahájen 6. 12. 2010. Tarif linky se řídí standardním ceníkem, jaký platí pro pevnou telefonní linku.

Operátor, zaměstnanec odboru azylové a migrační politiky zběhlý v komunikací s cizinci, je k dispozici pro hovory v českém a anglickém jazyce, a to každé pondělí a středu od 8 do17 hodin, v úterý a čtvrtek od 8 do 15 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin. Mimo tuto pracovní dobu mohou ohlašovatelé zanechat na záznamníku vzkazy, které operátor zpracuje následující den. Ty lze nahrávat v jakémkoli jazyce.

Stížnost na korupční jednání příslušníka Služby cizinecké policie předá pracovník linky Inspekci Policie České republiky, která informace prověří a vyhodnotí další postup. Korupční jednání civilního pracovníka bude řešeno v rámci Ministerstva vnitra, potažmo Policie ČR.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


3. prosince 2010

vytisknout  e-mailem