Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra zmapovalo postoj veřejnosti k extremismu

Boj proti extremismu je i nadále prioritou Ministerstva vnitra 

Ministerstvo vnitra, které se dlouhodobě a systematicky věnuje problematice extremismu, si nechalo zpracovat sociologický výzkum „Zmapování postojů veřejnosti v ČR k pravicově extremistickým, rasistickým a xenofobním myšlenkám a jejich šiřitelům s ohledem na integraci menšin a cizinců“. Jedná se o první kvantitativní sociologický výzkum v České republice, který mapuje postoje veřejnosti k extremismu.
   
Projekt získal v rámci Bezpečnostního výzkumu na rok 2010 finanční dotaci 1 250 000 Kč. Výzkum zadal odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra. Ve výběrovém řízení uspěla a návrh realizovala firma STEM. Výzkumný tým se snažil zjistit, jaká je míra skrytého rizika expanze pravicového extremismu u české veřejnosti. Dále se snažili určit ohrožené skupiny, kterých se rizikové jednání může nejvíce týkat. Zjištěné výsledky výzkumu přispějí ke zkvalitnění činnosti orgánů státní správy, orgánů činných v trestním řízení v boji proti extremismu.
     
Šetření bylo provedené na reprezentativním vzorku obyvatel České republiky starších 15 let, a uskutečnilo se ve dnech 17. 9. – 15. 10. 2010. Respondenti byli vybíráni metodou pravděpodobnostního výběru. Na otázky odpovídal rozsáhlý soubor 2056 respondentů.
   
   
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem