Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra spolupracuje se zdravotně handicapovanými studenty

Martin Pecina se v úterý 29. října 2013 setkal se skupinou zdravotně handicapovaných studentů vysokých škol. Ti jsou na Ministerstvu vnitra na pracovní stáži v rámci projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a Metropolitní univerzita v Praze. 

Ministerstvo vnitra se jako státní instituce rozhodlo jít příkladem a účastnit se projektu mj. z toho důvodu, aby vyslalo veřejnosti signál, že proti předsudkům a stereotypům se musí bojovat ve všech jejich podobách. Projekt má nejen nabídnout handicapovaným pracovní možnosti, ale také ukázat veřejnosti, že zdravotní postižení neznamená menší pracovní schopnosti.

„Mám od kolegů informace, že jste pro Ministerstvo vnitra po pracovní i lidské stránce posilou. Jsem tomu rád a jsem rád i za poznatky k dalšímu zlepšování podmínek na ministerstvu, které jsem od vás díky zpětné vazbě získal. Věřím, že se s některými z vás budu v našem resortu vídat i nadále,“ uvedl během schůzky se studenty ministr vnitra Martin Pecina.
 
Díky poznatkům od studentů také Martin Pecina zadal vypracování analýzy, jak by se daly všechny prostory Ministerstva vnitra upravit na bezbariérové. 
 
Za studenty své pocity sdělila např. stážistka na oddělení strategií a koncepcí Olga Vikturnová: „Pro okolí mám samá slova chvály. Byla jsem přijata jako plnohodnotná součást týmu a účastnila se zajímavé práce.“
 
V rámci projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který je financován Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Praha-Adaptabilita, je od letošního léta na Ministerstvu vnitra na praxi celkem sedm handicapovaných vysokoškolských studentů a čerstvých absolventů, kteří vykonávají minimálně po dobu pěti měsíců standardní práci např. na odboru bezpečnostní politiky, odboru personálním nebo na odboru sociálního zabezpečení.


 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relationsvytisknout  e-mailem