Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra pomohlo se spuštěním registru přestupků

Do Centrální evidence přestupků nebylo možné odpoledne nahrát data, teď už systém funguje. 

Systém ministerstva spravedlnosti byl spuštěn v pátek o půlnoci. V sobotu odpoledne však nekomunikoval se základními registry.

Za ministerstvo vnitra spolupracovala na přípravě technického propojení s registrem obyvatel Správa základních registrů (SZR). Ta poskytovala ředitelství Rejstříku trestů úplnou a včasnou podporu – nejdříve v dvouměsíčním testovacím prostředí, následně i při přípravě a spuštění plného provozního prostředí.

SZR během soboty společně se zástupci ministerstva spravedlnosti už vyřešilo chyby v nastavení provozního prostředí – ohlášené agendy – jinak řečeno cestu k využívání dat z registru obyvatel. Ministerstvo vnitra neidentifikovalo chybu na straně základních registrů.
 

Dosud byly přestupky shromažďovány v podstatě nahodile. Pokud policisté někoho přistihli například při krádeži nebo méně závažném ublížení na zdraví, nemohli snadno ověřit, zda dotyčný podobný přestupek nespáchal už někde jinde. Centrální evidence pomůže nejen účinněji postihovat recidivu, bude také využitelná i pro programy prevence.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem