Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra pokračuje ve zvyšování bezpečnosti na mezinárodních letištích

Vybudování moderního kamerového systému s automatickou detekcí obličejů, vstup do veřejných prostor na palubní vstupenku nebo systém detekce radioaktivního záření. To jsou některé části projektu Ministerstva vnitra na zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích. 

O přípravě projektu dnes, 18. února 2018, informoval vládu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Projekt na zvýšení bezpečnosti se týká mezinárodních letišť v ČR s pravidelným leteckým provozem s výjimkou letiště Václava Havla, jehož zabezpečení se řeší v samostatném projektu. „V oblasti zvyšování bezpečnosti na letištích jsme velmi aktivní. Stejně jako řada jiných zemí věnujeme zvýšenou pozornost prevenci teroristických útoků na místech s vysokou koncentrací osob,“ vysvětlil důvody zvyšování bezpečnosti Jan Hamáček.
Jedná se o letiště v Brně – Tuřanech, Karlových Varech, Pardubicích a Ostravě – Mošnově. Pomocí navrhovaných opatření dosáhneme dle ministra vnitra na všech veřejných letištích s mezinárodním provozem stejného bezpečnostního standardu jako na letišti v Praze – Ruzyni. To bude mít přínos pro oblast vyšetřování organizovaného zločinu a pátrání po hledaných osobách,“ doplnil Jan Hamáček.

Součástí projektu je např.:

  • vybudování moderního kamerového systému, jehož součástí bude systém automatické detekce obličejů,
  • kontrola oprávněnosti vstupu cestujících do neveřejných prostor letišť formou palubních vstupenek nebo zajištění zvýšené ostrahy vnější hranice areálů letišť,
  • společný výcvik personálu letišť a bezpečnostních složek v oblasti taktické přípravy
  • nebo systém detekce radioaktivního záření.


Vyhlášení zadávacího řízení je v plánu do konce března 2019. K ukončení projektů včetně instalace a implementace v jednotlivých lokalitách by mělo dojít do konce příštího roku.Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem