Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra ocenilo v rámci Národních dnů prevence nejlepší projekty prevence kriminality

Ve dnech 16. a 17. 10. 2019 se v Brně uskutečnily Národní dny prevence. V areálu dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se během dvoudenní konference probírala témata související s předcházením kriminalitě a rizikovému chování ve městech. Konferenci zahájila zdravice ministra vnitra, ve které pan ministr vyzdvihl důležitost prevence a popřál zúčastněným mnoho zdaru v další práci. 

V expozici na krytém dopravním hřišti se veřejnosti představily organizace, které například pomáhají obětem trestné činnosti, pracují s rizikovými skupinami dětí a mládeže, se závislými osobami nebo pomáhají seniorům, a dále zástupci odboru prevence kriminality MV, obou policií, hasiči nebo odborníci na zabezpečení bytů, domů a majetku.

Součástí akce byl i slavnostní večer, na němž zástupci Ministerstva vnitra ocenili tři nejúspěšnější projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2019 zaměřené na prevenci kriminality mladistvých související s drogami a rovněž vítěze soutěže o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2019, jejímž tématem byla Prevence kriminality páchané dětmi a na dětech.

Na prvním místě národního kola evropské soutěže se umístil projekt „To je zákon, kámo!“, který realizuje NPC SKPV Policie ČR ve spolupráci s Nadačním fondem NOVÉ ČESKO. Tento projekt bude také v prosinci reprezentovat Českou republiku na evropském finále v Helsinkách. Druhým oceněným projektem byl „Všeho (jenom) s (M)írou“ Ústeckého kraje ve spolupráci s WHITE LIGHT I, z. ú. Na třetím místě se umístil projekt „Program Hard&Smart“ Jihomoravského kraje ve spolupráci se Společností Podané ruce, o. p. s.

Vítězem soutěže o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni se stal projekt „Preventivní program Aristoteles“ organizace Ratolest Brno, z. s. Na druhém místě se umístil projekt „Končím první stupeň, už si poradím a budu pomáhat“ realizovaný Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a na třetím místě projekt „Práce odborníků s dětskými oběťmi“ Ústeckého kraje.

Bližší informace o vítězných i dalších do obou soutěží nominovaných projektech budou brzy k dispozici na www.prevencekriminality.cz.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

bílý kruh

bílý kruh 

Detailní náhled

ministr zdravice

ministr zdravice 

Detailní náhled

oceneni_1

oceneni_1 

Detailní náhled

oceneni_2

oceneni_2 

Detailní náhled

oceneni_3

oceneni_3 

Detailní náhled

oceneni_4

oceneni_4 

Detailní náhled

romske stredisko

romske stredisko 

Detailní náhled

ŘO a Policie

ŘO a Policie 

Detailní náhled

ŘO_Mapy2

ŘO_Mapy2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem