Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra je připraveno pomoci Moravskoslezskému kraji

Ministerstvo vnitra je připraveno poskytnout maximální pomoc Moravskoslezskému kraji v případném boji s hrozícími povodněmi. O situaci v lokalitě, kde vytrvalý déšť zvedl hladiny řek, mluvil dnes, 16. května 2014, ministr vnitra Milan Chovanec s hejtmanem Miroslavem Novákem. 

„Situaci pečlivě sledujeme v celé České republice. Rozhodně nenecháme občany v ohrožených oblastech na holičkách a poskytneme jim, samosprávě, ale také místním hasičům i policii veškerou hmotnou i psychologickou podporu. Uvědomuji si, že povodně patří ve všech ohledech k nejrizikovějším situacím, složky Integrovaného záchranného systému jsou proto na možná nebezpečí připraveny. Chci veřejnost ujistit, že pokud bude třeba, vyvineme maximální úsilí a využijeme veškeré zkušenosti z minulosti, abychom životy i majetky lidí ochránili," uvedl Chovanec s tím, že o situaci se také aktivně zajímá premiér Bohuslav Sobotka. „V žádném případě nechceme hrozící nebezpečí podcenit,"  dodal.

V současné době bojují s vydatnými dešti i některé balkánské země. Mimořádný stav kvůli povodním vyhlásilo Srbsko, velká voda zasáhla také sousední Bosnu a Hercegovinu. Česko v minulosti v boji s povodněmi již poskytlo humanitární podporu Slovensku či Polsku. Ministerstvo vnitra je proto v případě, že nebude nutná pomoc v Česku, připraveno zvážit pomoc i pro balkánské země.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem