Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra a Microsoft podepsaly strategické smlouvy o spolupráci

Ministr vnitra Martin Pecina podepsal dnes, ve čtvrtek 28. listopadu 2013, tři smlouvy o strategické spolupráci se společností Microsoft. Stejně jako u předchozích smluv uzavřených v roce 2008 v nich jde především o stanovení podmínek pro pořizování a obnovu licencí Microsoft a poskytování technické podpory k dílčím produktům.  

Jedná se o smlouvy tzv. strategické. Ministerstvo vnitra ani žádný jiný subjekt veřejné správy tyto smlouvy nezavazují k nutnosti nákupu nebo využívání produktů pouze od společnosti Microsoft. Smlouvy také obsahují body zaměřené na podporu vzdělávání či organizování aktivit na zvýšení IT gramotnosti nebo bezpečnosti na internetu.
 
„Jsem rád, že díky smlouvám získají úřady možnost v případě zájmu nakoupit software pro veřejnou správu nebo zajistit podporu vzdělání či bezpečnost na internetu za nejnižší možné ceny,“ řekl po podepsání smluv ministr vnitra Martin Pecina.
 
Ředitel pro sektor veřejné správy společnosti Microsoft David Frantík v souvislosti s podepsanými smlouvami uvedl, že zvýšení  efektivity institucí, přístup organizací k moderním technologiím, systémová  podpora inovací i kvalita vzdělávání nejsou jen prioritami vlády ČR, ale zaměřuje se na ně také Microsoft. Velmi nás těší, že budeme moci toto úsilí vlády ČR podpořit a doufám, že tak přispějeme naším dílem i ke zlepšení naší pozice v mezinárodních srovnáních,“ doplnil David Frantík.
 
Zástupci obou stran podepsali tři strategické smlouvy – Smlouvu o strategické spolupráci, Smlouvu Business and Services a Smlouvu Enterprise. Tyto smlouvy budou základním předpokladem pro následné vyhlášení významné veřejné zakázky s názvem „Pořizování licencí k produktům Microsoft“, na jejímž základě bude uzavřena rámcová smlouva na poskytování licencí k produktům Microsoft. Plnění z této rámcové smlouvy budou následně na vlastní účet poptávat konkrétní orgány veřejné moci. Hlavním důvodem pokračování ve stávajícím modelu centralizovaného zadávání je jeho ekonomická výhodnost.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem