Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec se zúčastnil Shromáždění předsedů základních organizací Nezávislého odborového svazu PČR

Dnes, 2. června 2015, se ministr vnitra Milan Chovanec zúčastnil Shromáždění předsedů základních organizací Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR). Hlavními body jednání bylo navýšení počtu policistů, kvalita výzbroje a výstroje, otázka vývoje platů v roce 2016 a budoucnost policejního školství.  

Ministr vnitra Milan Chovanec zastává názor, že platy policistů by neměly klesat. Naopak prosazuje, aby bylo policistům vráceno to, co jim Nečasova vláda vzala. „Jsem rád, že poté, co se nám podařilo pro policii vyjednat zvýšení platů o 5 %, se letos policistům podařilo téměř dorovnat plat z roku 2010. Budeme se snažit, aby platy policistů byly co nejblíže tomu, jaký plat si zaslouží,“ uvedl Milan Chovanec.

Dále se jednalo o tom, že policie musí být v následujících pěti letech personálně i materiálně posílena. Jen tak lze udržet a dále zlepšovat úroveň bezpečnosti v České republice. Celkově je nutné posílit sbor do roku 2020 o 4 000 policistů.

Stavy policistů, které po realizaci plánu rozvoje na roky 2016–2020 dosáhnou počtu 44 142, budou i nadále o 2 987 policistů nižší, než byly početní stavy policie před zahájením jejího „optimalizačního“ procesu v minulých letech.

Dalším bodem jednání byla kvalita výzbroje a výstroje. „Rozvoji policie rozhodně neprospěly dřívější bezhlavé škrty. Budeme například chtít, aby prvosledové hlídky byly lépe vybaveny, měly balistickou ochranu, dlouhé zbraně a aby možnost dojezdu těchto hlídek byla v rámci kraje do 15 minut,“ dodal Milan Chovanec.

Ministr vnitra strávil s účastníky zasedání více než hodinu, během které se vyjádřil k velkému počtu dotazů.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR
 

vytisknout  e-mailem