Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec navštívil Královéhradecký kraj

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes navštívil Královéhradecký kraj. Po pracovním obědě s představiteli kraje se zúčastnil prohlídky pobytového zařízení pro uprchlíky v Kostelci nad Orlicí, které je s kapacitou 275 lůžek největším azylovým střediskem v České republice. 

Středisko slouží k ubytování žadatelů o mezinárodní ochranu, případně dalším cizincům. K 3. lednu 2016 zde bylo ubytováno 134 klientů včetně 30 dětí především z Ukrajiny, Ruska, Kuby, Arménie, Iráku a dalších států.

„V zařízení v Kostelci se nacházejí uprchlíci, kteří již zažádali o azyl v České republice. Setrvají zde několik týdnů, než se začnou v rámci společnosti integrovat. S vedením zařízení a s představiteli obce jsme se dohodli na úzké spolupráci při řešení problematiky související s pobytem cizinců, například na rozšíření počtu kamer v  obecním kamerovém systému a také na užší spolupráci s policií,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Poté ministr navštívil obvodní oddělení Policie České republiky v Kostelci nad Orlicí a v Náchodě. „V průběhu příštího roku chceme v Královéhradeckém kraji zvýšit počet policistů o 68 lidí, stav bezpečnosti je ale v celém kraji velmi dobrý a také objasněnost případů je zde velmi vysoká,“ řekl ministr vnitra.

Na besedě v Náchodě odpovídal Milan Chovanec na dotazy občanů týkající se nejen migrační krize. Výjezd do Královéhradeckého kraje je pokračováním série návštěv krajů, které pan ministr pořádá. Výjezdy do dalších krajů se uskuteční v průběhu roku 2016.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem