Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec bude požadovat, aby se v příštím roce platy policistů a hasičů vrátily na úroveň z roku 2010

Ministr vnitra udělá vše pro to, aby se platy policistů a hasičů vrátily na úroveň před jejich snížením vládou Petra Nečase. Ke kroku, na kterém se dohodl se zástupci Unie bezpečnostních sborů, má podporu premiéra Bohuslava Sobotky. 

Dnes, ve čtvrtek 10. dubna 2014, se uskutečnilo jednání premiéra Bohuslava Sobotky a ministra vnitra Milana Chovance se zástupci Unie bezpečnostních složek. „Jsem přesvědčen, že policisté a hasiči, kteří mají velmi omezenou možnost přivýdělku, si zaslouží, aby jejich platy dosáhly alespoň úrovně z roku 2010,“ uvedl během jednání Milan Chovanec.

Zástupci Unie předali premiérovi a ministrovi vnitra petici podepsanou 18 tisíci příslušníky bezpečnostních sborů. Ti požadující navrácení 10 %  tarifní části platu, o které příslušníci přišli v roce 2011 v rámci úsporných opatření vlády Petra Nečase. Při jednání došlo k dohodě, že Milan Chovanec bude při vyjednávání o rozpočtu požadovat, aby se už od příštího roku navýšily mzdové prostředky pro příslušníky bezpečnostních sborů o 8 %. Již od letošního roku byla příslušníkům bezpečnostních sborů do platu vrácena 2 %.

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

 

vytisknout  e-mailem