Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní setkání evropských antikonfliktních týmů

Unikátní setkání hostila ve dnech 10. – 12. října pražská Spiritka. Poprvé v historii se zde potkali zástupci policejních antikonfliktních týmů evropských zemí, které těmito jednotkami disponují. 

Cílem byla výměna příkladů nejlepší praxe. Policie ČR se chce inspirovat v zahraničí a zároveň své zkušenosti předávat jiným státům, kde antikonfliktní týmy zatím působí krátce, nebo se o jejich zřízení uvažuje. Pořadatelé, kterými byli Ministerstvo vnitra a Policejní prezidium, chápou podporu antikonfliktních týmů jako investici do zkvalitnění služeb veřejnosti při masových akcích.
 
Během workshopu byly prezentovány zkušenosti z bezpečnostních opatření za roky 2015 a 2016. O své poznatky z praxe se podělili policisté z České republiky, Slovenska, Německa, Francie, Nizozemska, Polska, Norska, Dánska, Velké Británie, Španělska, Švédska, Belgie a Řecka. V rámci setkání byla vytvořena mezinárodní platforma národních koordinátorů antikonfliktních týmů, která do budoucna poslouží pro výměnu zkušeností i pro spolupráci v rámci mezinárodních akcí, například sportovních šampionátů apod. Ještě před konáním workshopu byly českými i zahraničními shromážděny obecné poznatky k působení antikonfliktních týmů v jednotlivých zemích, z nichž byl vytvořen „Katalog evropského low profile policingu“.
 
Pražská Spiritka už hostila podobnou akci menšího formátu v roce 2012. Tehdy přijeli policisté z Německa, od kterých Policie ČR koncept „akátů“ převzala. Čeští policisté si tento kolegiální přístup osvojili. Výrazně proto asistovali při vytváření antikonfliktních týmů na Slovensku a v Polsku.
 
V současné době probíhá unikátní projekt zavádění antikonfliktních týmů na Ukrajině. V roli lektorů působí čeští policisté. Jejich aktivity se dočkaly vysokého ocenění od Poradní mise Evropské unie na Ukrajině. Evropská unie se proto rozhodla financovat školení od českých policistů z vlastních prostředků. Workshopu v Praze se proto zúčastnili i ukrajinští zástupci a pracovníci Poradní mise EU na Ukrajině.
 
 
Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality
Ministerstvo vnitra

Odkazy do noveho okna

_ROB6141

_ROB6141 

Detailní náhled

_ROB6136

_ROB6136 

Detailní náhled

_ROB6128

_ROB6128 

Detailní náhled

_ROB6125

_ROB6125 

Detailní náhled

_ROB6117

_ROB6117 

Detailní náhled

_ROB6108

_ROB6108 

Detailní náhled

_ROB6103

_ROB6103 

Detailní náhled

_ROB6084

_ROB6084 

Detailní náhled

_ROB6066

_ROB6066 

Detailní náhled

_ROB6049

_ROB6049 

Detailní náhled

_ROB6044

_ROB6044 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem