Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Matěj Krsek běžel finále čtvrtky na halovém mistrovství světa v Glasgow

Další výrazný úspěch přidal do své sbírky třiadvacetiletý čtvrtkař Matěj Krsek, když na halovém mistrovství světa v Glasgow prošel v běhu na 400 m až do finále a skončil šestý.

Matěj Krsek v Glasgow nejprve vyhrál svůj rozběh a ještě tentýž den úspěšně absolvoval i semifinále. Do sobotního boje o medaile si přinesl znevýhodnění v podobě první dráhy. Taktika mírnějšího tempa na začátku a předběhnutí soupeřů v závěrečné rovince atletovi pražského Olympu nevyšla, přesto je šesté místo jedním z jeho nejlepších výsledků.

V polovině února slavil Matěj Krsek se skvělým časem 45,86 čtvrtkařský titul na halovém mistrovství republiky v Ostravě. Loni byl republikovým šampionem v hale i venku a podílel se na senzačním bronzu české mix štafety na 4x400 m na mistrovství světa v Budapešti. Patří mu také podíl na třetím místě v anketě Atlet roku 2023 a druhém místě v novinářské anketě Sportovec roku 2023 v kolektivech.