Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kyberbezpečnost ICT systémů Ministerstva vnitra na veletrhu IDET

Ve dnech 19. 5. – 21. 5. 2015 se uskutečnil mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET. Ministerstvo vnitra zde ve spolupráci s českou pobočkou AFCEA, která je tradičním partnerem tohoto veletrhu, prezentovalo záměry v oblasti zajištění kybernetické bezpečnosti své komunikační infrastruktury a informačních systémů. 

Ministerstvo vnitra jako gestor koncepce centrálních systémů a služeb eGovernmentu si je vědomo své důležité role pro zajištění bezpečnosti svých informačních systémů a komunikační infrastruktury. Proto připravujeme vybudování jednotného dohledového centra pro zajištění provozních a bezpečnostních dohledů nad systémy a infrastrukturou resortu,“ vysvětloval na konferenci Miroslav Tůma, ředitel odboru kybernetické bezpečnosti a koordinace informačních a komunikačních technologií Ministerstva vnitra.
 
Ministerstvo vnitra tak chce dostát požadavkům zákona o kybernetické bezpečnosti a rovněž zefektivnit tento dohled prostřednictvím jeho centralizace a sjednocením procesů.
 
Celková koncepce Dohledového centra eGovernmentu je budována v souladu s Národní strategií kybernetické bezpečnosti České republiky na období let 2015 až 2020 a s Akčním plánem k této národní strategii.
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem