Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konec ranních front. Cizinci mohou využít call centrum a domluvit si schůzku předem

Ministerstvo vnitra spustilo v Praze a středních Čechách pilotní projekt pro cizince, kteří řeší pobytové záležitosti. Od 3. března 2014 začalo fungovat call centrum, které může denně obsloužit více než 800 volajících klientů. Cizinci již nemusí vyčkávat v ranních frontách, mohou se předem objednat a dostavit se na konkrétní pracoviště jen několik málo minut před smluveným termínem. 

Jsem rád, že Ministerstvo vnitra je moderním úřadem, který cizincům umožní vyřídit pobytové agendy bez zbytečných ranních front,“ ocenil vznik call centra ministr vnitra Milan Chovanec.
 
Call centrum slouží cizincům, kteří na území Česka pobývají např. na základě víza nad 90 dnů, dlouhodobého, trvalého či přechodného pobytu a potřebují řešit své pobytové záležitosti na pracovištích OAMP v Praze a Středočeském kraji. Do call centra je možné se objednat např. k podání žádosti o povolení k dlouhodobému pobytu, o změnu účelu pobytu či prodloužení dlouhodobého pobytu, na pořízení biometrických údajů za účelem výroby průkazu o povolení k pobytu, hlášení změny adresy, ztráty cestovního dokladu apod.
 
Moderně technicky vybavené call centrum je nyní schopné odbavit v Praze a Středočeském kraji více než 4 000 klientů týdně. Po měsíci fungování ukazují statistiky, že hovor je v průměru vyřízen do 10 minut. Vhodný termín bývá obvykle nalezen nejpozději do 15 pracovních dnů. Aktuálně se přes call centrum objednává více než 20 % cizinců, toto procento by se mělo nadále zvyšovat.
 
Pokud se pilotní projekt osvědčí, rozšíří Ministerstvo vnitra call centra i na další exponovaná pracoviště odboru azylové a migrační politiky. Rádi bychom zvýšili poměr objednávaných klientů na 50, resp. 80 % z celkového počtu cca 800 000 klientů, kteří ročně navštíví naše pracoviště,“ doplnil Milan Chovanec.

Termín návštěvy na pracoviště v Praze a Středočeském kraji je možné sjednávat na čísle 974-820-680.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem