Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jmenování nových ředitelů

Policejní prezidium, Praha, dne 21.10.2009 

Komentář k videu v textové podobě:

Policejní prezident Oldřich Martinů ve středu 21.10.2009 jmenoval 14 ředitelů krajských ředitelství Policie ČR. Funkce se ujmou k 1.1.2010. Nová krajská ředitelství policie vznikají v rámci policejní reformy. Zatím chybí v šesti regionech – karlovarském, libereckém, pardubickém, olomouckém, zlínském a na Vysočině. K osmi současným tak přibylo šest nových jmen. Nově jmenovanými řediteli krajských ředitelství policie jsou Oldřich Tomášek v čele karlovarského kraje, Milan Franko povede pardubické ředitelství, pardubické Radek Malíř, zlínské Bedřich Koutný, olomoucké Jaroslav Skříčil a v kraji Vysočina bude velet Josef Bačkovský.

O. Martinů: „Tak největší změna je přizpůsobení organizační struktury vyšším územně samosprávným celkům. Od toho si slibujeme lepší intenzivnější spolupráci s těmi našimi klíčovými partnery, ať už je to samospráva ale i samotní občané v těch regionech, kde žijí.“

Krajská ředitelství budou samotnými účetními jednotkami. Budou mít větší možnost disponovat finančními prostředky na vlastní odpovědnost a investovat je právě tam, kde je to z jejich pohledu nejvíc potřeba.
 

vytisknout  e-mailem