Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednorázové odškodnění Vrbětice

V souvislosti s rozhodnutím Ústavního soudu, který svým nálezem vyhlášeným dne 15. června 2022 (Pl. ÚS 10/22) vyhověl návrhu skupiny senátorů a zrušil některá ustanovení  zákona č. 324/2021 Sb., o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice-Vrbětice a o změně některých zákonů (dále také  jako „zákon o jednorázovém odškodnění“) Ministerstvo vnitra zveřejňuje novou metodiku a formulář žádosti o odškodnění.
 
Zrušena byla ta ustanovení citovaného zákona, která váží nárok na odškodnění na přihlášení fyzické osoby v rozhodné době k trvalému pobytu v jedné z dotčených obcí (u cizinců - povolení k trvalému pobytu v dotčené obci). Nově tedy mohou o odškodnění požádat osoby, které měly v některé z obcí v  rozhodné době skutečný pobyt ve smyslu svého bydliště, neboli místo, kde bydlí s úmyslem se zde trvale zdržovat.
 
Upozorňujeme, že  lhůta k podání žádosti o jednorázové odškodnění končí již dne 30. června 2022, v této lhůtě musí být žádost Ministerstvu vnitra  doručena, jinak nárok zaniká.

vytisknout  e-mailem