Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednání zástupců i2010 na vysoké úrovni

Dne 24. února 2009 se v Bruselu uskutečnilo již 9. jednání zástupců i2010 na vysoké úrovni, kterého se za ČR zúčastnila náměstkyně ministra vnitra pro evropské záležitosti Mgr. Lenka Ptáčková Melicharová v doprovodu zástupce odboru koncepce a koordinace ISVS.
 
Vzhledem k aktuální situaci se velká část jednání nesla ve znamení finanční krize, na kterou se tzv. Evropským plánem hospodářské obnovy snaží reagovat i Evropská komise. V rámci záchranných opatření proto připravila návrh na podporu zavádění vysokorychlostního internetu zejména ve venkovských oblastech tak, aby do roku 2010 měl kvalitní přístup k internetu každý občan EU bez ohledu na to, v jaké geografické oblasti žije. „Podle současných návrhů by měla být na podporu vysokorychlostního internetu v Evropě vyčleněna celkem 1 mld. € s tím, že zájmem ČR je možnost využít tyto prostředky i na zlepšení služeb veřejné správy poskytovaných občanům ve venkovských oblastech“, říká Mgr. Lenka Ptáčková Melicharová.
 
Vedle finanční krize a boje proti ní byl v rámci jednání skupiny i2010 na vysoké úrovni např. prodloužen mandát expertní skupiny i2010 eInclusion, která se v letech 2009 a 2010 zaměří zejména na podporu přístupnosti informační společnosti (tzv. eAccessibility, tj. přístupnost webových stránek, digitální televize či bankomatů). „Umístění tří českých zástupců v loňském finále prestižní soutěže eInclusion Awards svědčí o tom, že ČR v této oblasti rozhodně nezaostává. Tématu přístupnosti informační společnosti by měly být věnovány i Závěry Rady předkládané CZ PRES na jednání Rady ministrů pro telekomunikace“, uzavírá Mgr. Lenka Ptáčková Melicharová, náměstkyně ministra vnitra pro evropské záležitosti.

vytisknout  e-mailem