Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jaro se blíží – hurá na chatu!

Řada z nás má kromě svého bytu nějaký rekreační objekt – chatu, chalupu apod. Při našem jarním návratu do víkendového obydlí po dlouhém zimním období nás může čekat nemilé překvapení - můžeme zjistit, že jsme byli vykradeni! Je proto namístě znovu si zopakovat zásady situační prevence kriminality při zabezpečení objektů.

 

Každý objekt, a ty rekreační zvláště, je možné zabezpečit pouze proti určitému riziku. Je tedy nezbytné zvážit stupeň zabezpečení podle lokality, kde se objekt nalézá a podle hodnoty obydlí i majetku v něm uloženého. V loňském roce Policie ČR zaznamenala opětovný nárůst této trestné činnosti. A to i přesto, že některé, zejména drobné krádeže opakující se ve stejném rekreačním objektu často i několikrát za rok, nejsou policii vůbec nahlašovány. Zamyslíme se nad tím, proč majitelé chat a chalup nenahlašují všechny případy vloupání, jaké jsou motivy a zvyklosti zlodějů a hlavně nad tím, jak jim jejich skutky co nejvíce znesnadnit.

 

Úroveň této latentní kriminality je velmi obtížně odhadnutelná. Dělejme tedy vše pro to, abychom se riziku vykradení vyhnuli. 

 


Více informací najdete zde.

 

Odkazy do noveho okna

f_01

Uzavřené okenice chrání přístup do oken ... 

Detailní náhled

f_02

Typická ochrana chatařů - mříže 

Detailní náhled

f_03

Detail na vylomený zadlabací zámek 

Detailní náhled

f_04

Nářadí, které by mělo být vždy uklizeno ... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem