Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce Policie ČR ukončila akci „VĚRKA“

Pracovníci Inspekce Policie České republiky ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení ukončili minulý týden akci „VĚRKA“, při které byl zadržen příslušník Policie České republiky Obvodního ředitelství Praha III, zařazen u Služby kriminální policie a vyšetřování a dále byla zadržena civilní osoba. Policista je podezřelý z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji, pomoc k podvodu a pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny. Civilní osoba je podezřelá z trestného činu pomoc k podvodu, pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny, návod ke zneužívání pravomoci veřejného činitele a návod k neoprávněnému nakládání s osobními údaji. 

Civilní osoba v úmyslu neoprávněně získat finanční profit z podvodného prodeje pozemků v lukrativní části Prahy – Dubeč a Dolní Měcholupy navedl policistu, kterého se svým záměrem seznámil, k provedení neoprávněných lustrací majitelů zájmových pozemků v informačním systému centrální registr obyvatel. Za provedené lustrace přislíbil policistovi blíže neurčenou finanční částku. Tyto lustrace byly následně využity k vytvoření falešného občanského průkazu a plných mocí. Takto zfalšované dokumenty byly použity ke zprostředkovatelské smlouvě k prodeji pozemků v hodnotě cca 100.000.000,- Kč.
 
 
Oba podezřelí byli předáni s návrhem na zahájení trestního stíhání státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1. Státní zástupce návrh na zahájení trestního stíhání akceptoval, zahájil trestní stíhání a oba podezřelí jsou stíháni vazebně. Ředitel Krajského ředitelství  hl.m. Prahy byl o zadržení svého podřízeného informován.
 
 
kpt. Bc. Martina Lídlová
tisková mluvčí
tel.č. 603 190 937

vytisknout  e-mailem