Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace o plnění opatření pro zavedení interdisciplinárních týmů spojujících zdravotní, sociální a policejní pomoc při odhalování a stíhání případů domácího násilí za rok 2011

Vláda vzala dne 4. dubna 2012 na vědomí materiál týkající se problematiky domácího násilí, který odbor prevence kriminality MV připravuje každoročně již od roku 2004. 

Předkládaná Informace dokumentuje zlepšení v oblasti ochrany před domácím násilím a upozorňuje na některé přetrvávající problémy. Zlepšení je patrné zejména v oblasti vzdělávání a přípravy policistů v souvislosti s aplikací institutu vykázání ze společného obydlí či interdisciplinární spolupráce při řešení případů domácího násilí. Rezervy lze sledovat při vymáhání legislativy, práci s násilnou osobou či nárůstu případů mezigeneračního násilí a dětí v roli svědků i účastníků domácího násilí. Rok 2011 byl již pátým rokem aplikace právní úpravy, která vytváří možnost zásahu státu do vztahu osob, mezi nimiž dochází k domácímu násilí prostřednictvím krátkodobého vykázání násilné osoby z obydlí, které sdílí s osobou ohroženou. 
 
V přílohách pak materiál informuje o stavu plnění opatření a rovněž o vybraných statistických údajích z trestního či přestupkového řízení při odhalování a stíhání případů domácího násilí a také stalkingu nebo-li Nebezpečného pronásledování. 

vytisknout  e-mailem