Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hudba Hradní stráže a Policie ČR

Komentář k videu v textové podobě:

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky je velký dechový orchestr, který už více než šedesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale také v zahraničí.
 
Svým vznikem v roce 1945 navázal na bohatou tradici vojenských, policejních i četnických hudeb z období první československé republiky.
 
Mezi prvořadé povinnosti Hudby Hradní stráže a Policie České republiky patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě, především státních návštěv a nástupních audiencí velvyslanců.
 
Kromě svých povinností se orchestr po celou dobu své existence věnuje také koncertní a nahrávací činnosti. Na jeho kontě je více než dvacet profilových CD.
 
V rámci tohoto tělesa působí také menší soubory - dechové trio Domino, Žesťový kvintet, Dechový oktet, Big Band, skupina Largo, skupina Richard a malý dechový orchestr Formanka.
 
Mezi nejvýznamnější každoroční koncertní aktivity orchestru patří hostování na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a účinkování v rámci svatováclavských oslav.
 
Hudba Hradní stráže a Policie České republiky dosud hostovala v šestnácti státech Evropy, Mongolsku, Japonsku a USA, kde v roce 2002 provedla samostatný koncert ve slavné Carnegie Hall.

vytisknout  e-mailem