Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hlášení místního rozhlasu. Resort vnitra se připojuje ke kampani Úřadu vlády a připomene si okupaci naší země v roce 1968

Dějiny nezměníme, budoucnost ano. To je motto aktuální kampaně připomínající okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. V jejím rámci připravilo Ministerstvo vnitra rozhlasový spot složený z archivních záznamů počátku srpnové okupace. Spot dostali k využití také starostové a starostky v celé republice. 

„Vážení posluchači, zůstaňte u svých přijímačů. Za malý okamžik přineseme mimořádně důležitou zprávu…” Přesně tohle slyšeli občané Československa téměř před 54 lety, 21. srpna 1968 ve chvíli, kdy naši zemi napadla vojska Varšavské smlouvy. A těmito slovy začíná také rozhlasový spot, kterým se Ministerstvo vnitra připojuje ke kampani Úřadu vlády připomínající tento smutný milník naší moderní historie.

Cílem spotu je připomenout, že letošní výročí má ještě jeden aktuální nádech, tedy že se teď stal cílem podobné agrese Ruské federace další evropský stát, Ukrajina. A že je důležité dělat vše pro to, aby se diktátoři nemohli dále rozpínat.

Aby měla kampaň co největší dopad, zaslalo Ministerstvo spot společně s jeho přepisem datovou schránkou k využití starostkám a starostům s žádostí o zapojení se do připomínkové kampaně. Pokud se obce budou chtít ke vzpomínce i k jejímu odkazu dnešním dnům připojit, mohou relaci složenou z archivních rozhlasových vysílání odvysílat v neděli 21. srpna letošního roku v 17.00 ve svých obecních rozhlasech, případně vyvěsit plakát s přepisem relace na obecních vývěskách.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem