Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Grand Prix Věry Čáslavské má každoročně připomínat světovou legendu

Česká gymnastická federace chce oživit odkaz legendární sportovkyně a významné osobnosti společenského života Věry Čáslavské. Proto jméno sedminásobné olympijské vítězky ve sportovní gymnastice, která v roce 2016 podlehla rakovině slinivky, ponese nový mezinárodní závod - 1. ročník Grand Prix Věry Čáslavské, který se uskuteční v Brně 12. a 13. listopadu. 

O využívání jména se svaz dohodl se synem Věry Čáslavské i Klubem přátel Věry Čáslavské, který pečuje o její odkaz. "Je velká zodpovědnost snažit se zpropagovat jméno Věry Čáslavské. Jsem rád, že jsme dostali svolení s ním nakládat," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda ČGF Martin Vlk.

Závod bude oslavou pohybu, sportu a každoročním uctěním památky nejlepší gymnastky v historii Věry Čáslavské.

První ročník Grand Prix  

Nový závod Čáslavské je v kalendáři mezinárodní federace FIG. Závod vznikl spojením dvou tradičních akcí a o jeho organizaci se postará Sokol Brno I. Jedná se o Grand Prix smíšených dvojic, která se v Brně koná přes 25 let, a Pohár olympijských nadějí určený pro juniory. Jeho první ročník se uskutečnil před šestnácti lety, loni byl poprvé v jihomoravské metropoli.

Letos bude mít pouze juniorskou část, protože ještě nesplnila parametry významné sportovní akce, která může dostat finanční podporu od Národní sportovní agentury.  

I tak bude závod mít i vysokou kvalitu. „Představí se mimo jiné řada talentovaných českých juniorských gymnastů a gymnastek, s nimiž má federace velké plány. Jeden z cílů naší strategie je dostat družstvo na olympijské hry 2028 v Los Angeles. A tam se třeba dostat do finále," prohlásil Vlk.

První tři závodnice, na Grand Prix Věry Čáslavské, jako odměnu obdrží dresy, které pro české juniorky vytváří bývalá úspěšná gymnastka Kristýna Pálešová, účastnice OH v Pekingu 2008 a Londýně 2012. V jejích trikotech české gymnastky závodily na letošním Evropském olympijském festivalu mládeže.  

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem