Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

eGON představil datové schránky v Olomouci a dnes je představí ve Frýdku-Místku

"Datové schránky jsou dalším krokem v rozvoji eGovernmentu v České republice, tím prvním krokem byly Czech POINTy, druhým krokem jsou datové schránky a poté bude následovat zavádění systému základních registrů. To je další výhoda, která nás čeká, je to velká výzva pro všechny úřady, je to opravdu revoluce v úřadování." řekl náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček. 

Ministerstvo vnitra připravilo řadu seminářů o datových schránkách, včera se konal v Olomouci, dnes ve Frýdku-Místku. Odborníci na nich vysvětlují problematiku datových schránek ještě před tím, než vejde v platnost zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost používat datové schránky.

Semináře jsou určeny především těm, kterých se od 1. července 2009 týká povinnost užívat datové schránky. Tedy veřejné správy tj. všech úřadů, soudů a dalších institucí, včetně neziskových organizací, bez ohledu na velikost. Tato povinnost vzniká i všem právnickým osobám.

Každý ze seminářů má téměř identický program, je tedy možné si vybrat ten nejbližší.

Semináře jsou rozděleny do dvou bloků. Dopoledne náměstek ministra vnitra Mgr. Zdeněk Zajíček podrobně vysvětluje samotnou podstatu a důvod zavedení datových schránek, včetně postupu při jejich aktivaci a možnosti využití. Tématu se podrobně věnují také odborníci České pošty s. p., Telefóniky O2. Odpoledne se účastníci věnují technickým nárokům kladeným na jednotlivé subjekty a spisové službě, jako potřebnému nástroji pro zpracování datových zpráv i jejímu napojení na vlastní datové schránky.

Bližší informace a registrační formulář naleznete na: www.egovernment.cz/schranky. Vstup na semináře je zdarma.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


4. února 2009

Odkazy do noveho okna

Kongresový sál Pegasus

Kongresový sál Pegasus 

Detailní náhled

Kongresový sál v Olomouci

Kongresový sál v Olomouci 

Detailní náhled

Prezentace

Prezentace 

Detailní náhled

Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem