Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Aktuality

  • květen 2007 - Nová data
  • srpen 2005 - Nová data a nová struktura údajů
    Dne 1.1. 2005 vstoupil v platnost nový archivní zákon (499/2004 Sb.), který přinesl do českého archivnictví mnoho změn. Některé z nich se projevily i v této webové aplikaci, základní parametry báze však zůstávají nezměněny. Především došlo ke změnám ve struktuře archivů, vznikly některé nové archivy, došlo k dílčím změnám v číselníku skupin tematické evidence. Jinak je koncipován např. údaj o přístupnosti. Novinkou je, že ve výsledcích vyhledávání se objevuje rovněž tematický popis fondu (sbírky), který obsahuje další informace o obsahu archivního souboru. Podle údaje v této položce lze rovněž i vyhledávat.
  • říjen 2003 - Přepracování aplikace
    Pozitivní ohlas na zpřístupnění webové databáze Archivní fondy a sbírky v České republice přiměl tvůrce ke zpřístupnění dalších údajů a zdokonalení práce s databází. Přístup k datům je nyní umožněn rovněž v angličtině, němčiněfrancouzštině, databázi samotnou však nelze z technických i odborných důvodů přeložit do jiného jazyka. Hledat je proto nadále nutno podle slov v češtině. Novinkou je i možnost vyhledávání podle skupin tematické evidence. Ve výsledku hledání jsou nyní i informace o archivních pomůckách vztahujících se k nalezenému archivnímu fondu.
  • březen 2002 - Zahájení provozu aplikace „Archivní fondy a sbírky v České republice“
    Rozhodnutím ministra vnitra byly prostřednictvím webové stránky zpřístupněny informace, které mohou veřejnosti napomoci v základní orientaci, zlepšit a urychlit přístup k informacím uloženým v archivech. Vůbec poprvé je tak veřejnosti zpřístupněn prostřednictvím internetu přehled obrovského kulturního a historického bohatství obsaženého v našich archivech.

vytisknout  e-mailem