Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Do České republiky přiletěly první syrské rodiny s nemocnými dětmi

Praha 12. září 2015 – Do České republiky dnes přiletěly první tři rodiny syrských uprchlíků z Jordánska s nemocnými dětmi (celkem 16 osob), a to v rámci realizace přesídlovacího programu Ministerstva vnitra, který schválila vláda ČR v lednu tohoto roku. Všechny přesídlované osoby prošly důkladnou bezpečnostní prověrkou. 

Přesídlovací programy Ministerstva vnitra se již tradičně zaměřují na nejzranitelnější skupiny uprchlíků, tedy rodiny s malými dětmi, které mnohdy nemají přístup k základní zdravotní péči, sociálním službám, vzdělání či volnočasovým aktivitám, zásadním pro zdravý vývoj dítěte a rodiny.
 
Všem přesídleným osobám bude tedy v České republice poskytnuta mezinárodní ochrana formou azylu a důkladná zdravotní a sociální asistence. Ubytovány budou v dočasném ubytovacím zařízení Správy uprchlických zařízení v Praze. Zdravotní péči nemocným dětem bude zajišťovat Fakultní nemocnice Motol, o popříjezdovou integrační a sociální péči se postará Arcidiecézní charita Praha. Všechny přesídlené rodiny budou také zařazeny do Státního integračního programu ČR za účelem bezproblémového začlenění do české společnosti.
 
Příjezdy dalších rodin do České republiky jsou plánovány do konce tohoto roku počínaje listopadem.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

DSC00549 (2)

DSC00549 (2) 

Detailní náhled

DSC00551 (2)

DSC00551 (2) 

Detailní náhled

DSC00554 (2)

DSC00554 (2) 

Detailní náhled

DSC00555 (2)

DSC00555 (2) 

Detailní náhled

DSC00563 (2)

DSC00563 (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem