Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dnes znovu jednala Pracovní skupina pro přípravu a realizaci přesídlení a relokaci

Na Ministerstvu vnitra se dnes, v pondělí 19. října 2015, sešli počtvrté členové Pracovní skupiny pro přípravu a realizaci přesídlení a relokace. Cílem skupiny, zřízené premiérem Bohuslavem Sobotkou, je zajistit hladký průběh výběru, přemístění a integrace uprchlíků, které se na základě sjednávané celoevropské dohody zavázala vláda ČR v následujících dvou letech přijmout.  

Členové pracovní skupiny projednali aktuální situaci v oblasti relokace, realizace přesídlovacího programu ČR z Jordánska v rámci evropského přesídlovacího schématu či nový koncept tzv. státního integračního programu pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou.
 
Na základě žádosti členů této pracovní skupiny připravilo Ministerstvo vnitra informaci pro zaměstnavatele, kteří by chtěli zaměstnat uprchlíky. Součástí informace je například, jak poznat status cizince, za jakých podmínek lze uprchlíka zaměstnat, kde najít informace o povinnostech zaměstnavatele i o uznávání zahraničního vzdělávání cizinců včetně kontaktů, kam se zaměstnavatelé mohou obrátit s žádostí o radu. Uvedenou informaci pro zaměstnavatele naleznete níže v příloze.
 
Na činnosti pracovní skupiny se pod vedením Ministerstva vnitra podílejí zástupci ministerstev financí, práce a sociálních věcí a průmyslu a obchodu, Úřad vlády, Asociace krajů, Svazu měst a obcí, odborů, zaměstnavatelů, Ekumenické rady církví a České biskupské konference.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem