Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Datové zprávy si už můžete přečíst i z internetové kavárny

O víkendu 16. a 17. října 2010 byla provedena aktualizace Informačního systému datových schránek. Z realizovaných změn jsou pro uživatele nejdůležitější dvě: funkce náhled datové zprávy a zlepšení vyhledávání adresátů poštovních datových zpráv. 

Náhled datové zprávy umožní zobrazit obsah datové zprávy a stáhnout vložené přílohy, a to i v případě, že na počítači není nainstalovaný doplněk 602XML Filler, který je nutný v případě, že používáte k práci s datovou schránkou webový portál. Bez doplňku totiž nejsou k dispozici některé důležité informace, týkající se zabezpečení datové zprávy, jako je časové razítko a elektronická značka.

Uvedená služba je určena především těm, kteří se např. na dovolené potřebují rychle seznámit s datovou zprávou a nemají přitom k dispozici svůj počítač. V tomto režimu sice není možné datové zprávy vytvářet, lze se však seznámit s obsahem došlé zprávy, stáhnout ji a vytisknout i všechny její přílohy.

Druhá novinka se týká funkce vyhledávání pro poštovní datové zprávy, tedy komerční služby České pošty, a slouží pro soukromou komunikaci občanů a firem. Uživatelé, kteří mají ve své datové schránce povoleno odesílání poštovních datových zpráv, mohou nyní adresáty z řad právnických osob, podnikajících fyzických osob a fyzických osob vyhledávat obdobným způsobem, jakým dosud vyhledávali adresáty z řad orgánů veřejné moci. Musí však zadat takové údaje, které jednoznačně identifikují adresáta. Zadají-li svůj dotaz obecněji, budou systémem upozorněni na potřebu doplnit nějaký další údaj, a to až do okamžiku, kdy jejich dotazu bude odpovídat právě jeden výsledek.

  

Jiří Reichl
ředitel odboru tisku a tiskový mluvčí MV

Mgr. Marta Selicharová
tisková mluvčí České pošty s. p.

  


18. října 2010

Odkazy do noveho okna

Náhled datové zprávy 01

Náhled datové zprávy 01 

Detailní náhled

Náhled datové zprávy 02

Náhled datové zprávy 02 

Detailní náhled

Vyhledávání poštovních datových zpráv

Vyhledávání poštovních datových zpráv 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem