Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Datová zpráva č. 5 000 000 odeslána

ČR 

Komentář  k videu v textové podobě:

Už přes pět milionů datových zpráv odeslali uživatelé prostřednictvím Informačního systému datových schránek. Pětimiliontá datová zpráva prošla systémem ve středu 10. února 2010 v dopoledních hodinách.
Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva vnitra: „Pětimiliontá datová zpráva dokazuje, že Ministerstvo vnitra i uživatelé jsou se systémem datových stránek naprosto spokojeni.“


S ohledem na listovní tajemství samozřejmě nemůžeme prozradit, z které datové schránky byla pětimiliontá datová zpráva odeslána. Statistiky nicméně jasně dokládají, že naprostá většina uživatelů nemá s obsluhou datových schránek sebemenší potíže. K 10. únoru 2010 totiž bylo doručeno přihlášením 95,5 % datových zpráv.


Denně projde Informačním systémem datových schránek přes devadesát tisíc datových zpráv a jejich počet neustále roste. Například ve středu 10. února 2010 prošlo systémem 102 316 datových zpráv. Množství odeslaných zpráv se tak začíná blížit počtu doporučených zásilek, které Česká pošta doručovala mezi orgány veřejné moci navzájem a mezi orgány veřejné moci a právnickými osobami před spuštěním projektu.
 

vytisknout  e-mailem