Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko využije japonské zkušenosti

Milan Chovanec a japonský ministr podepsali prohlášení o spolupráci v oblasti ICT 

Výměna důležitých informací, sdílení zkušeností, podpora spolupráce mezi výzkumnými a akademickými institucemi - to vše je obsahem prohlášení o společné spolupráci Česka a Japonska v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT).
 
Prohlášení podepsali dnes, v pondělí 7. července 2014, ministr vnitra Milan Chovanec a japonský ministr pro vnitřní záležitosti a komunikace Yoshitaka Shindou. „Jsem potěšen zájmem japonských kolegů společně spolupracovat v oblasti informačních a komunikačních technologií. IT systémy v naší státní správě v současnosti nejsou v ideální kondici, což se intenzivně snažíme změnit. Nechceme a nemůžeme si dovolit pokračovat v projektech, které nemají smysl, proto jedině uvítáme sdílení zkušeností v této oblasti se státem, kde je IT na tak vysoké úrovni,“ uvedl Chovanec.
 
Ten s japonským ministrem také diskutoval o fungování České pošty. Ministři se dohodli na sdílení informací a zkušeností i v této oblasti. „Jsem rád, že jsme kromě tématu ICT došli i k tématu spolupráce mezi našimi poštami,“ dodal ministr s tím, že by se Česká pošta mohla u té japonské inspirovat například ve využívání nových technologií.
 
Japonský ministr během jednání uvítal spolupráci, která se počíná v oblasti ICT, ale i potenciál a možnosti, které se otevírají právě v oblasti sdílení zkušeností pošt obou zemí.
 
Vybrané body prohlášení o společné spolupráci v oblasti ICT:
  • výměna informací o strategiích společného zájmu v oblasti ICT
  • výměna zkušeností při zavádění nových technologií ve veřejné správě
  • podpora spolupráce mezi výzkumnými a akademickými institucemi obou států v oblasti ICT za účelem realizace společných výzkumných projektů (např. projekty v oblasti technologie pro automatické mnohojazyčné překlady a technologie pro novou generaci rádiové komunikace)
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem