Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko dočasně zavádí namátkové kontroly na státní hranici se Slovenskem

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnoví Česko od dnešní půlnoci namátkové kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskem. Policejní kontroly budou probíhat od 4. října 2023 od 0:00 hodin. V rámci koordinovaného postupu se sousedními státy Ministerstvo vnitra navrhuje vládě prodloužit opatření na celkovou dobu 10 dní, tzn. do 13.10. 

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou součástí opatření k ochraně vnitřních hranic, opatření je koordinované se sousedními státy. Kontroly budou namátkové a přizpůsobené aktuálnímu vývoji situace.

„Namátkové kontroly na slovenských hranicích nám pomohou s efektivním bojem proti skupinám převaděčů. Opatření je dočasné a přistupujeme k němu v úzké koordinaci s Polskem, které zavádí obdobné kontroly jako Česká republika,“ vysvětluje ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že kontroly by měly co nejméně omezit přeshraniční provoz.

Případné další prodloužení kontrol bude záviset na aktuální situaci. Ministerstvo žádá občany o pochopení a vstřícnost při případné kontrole.


Klára Dlubalová
odbor komunikace Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem